GARANTİ ŞARTLARI

1. Hasarlı ya da arızalı çıkan ürün vakit geçirilmeden, iade şartlarına uygun olarak, tarafımıza ulaştırmalı ve aynı zamanda info@gallianoshoes.com adresine üründeki hasar ya da arızanın ne olduğunu belirten ve sipariş numarasını içeren bir açıklama e-postası gönderilmelidir.

2.Tarafımıza ulaştırılan ürünler, info@gallianoshoes.com adresine gönderilen açıklama e-postası ile birlikte değerlendirilir.

3. Gönderilmiş olan ürünler incelenerek hasarın ya da arızanın üretimden mi yoksa müşteri kullanımından mı kaynaklandığı konusunda bir inceleme raporu hazırlamaktadır.

4. Rapor sonucunda, üretimden kaynaklı hasar ya da arızası olduğu belirlenen ürünler ilgili firmanın belirlediği garanti süresi kapsamında tamir edilmekte ya da yenisi ile değiştirilmektedir.

5. Rapor sonucunda, müşteri kullanımından kaynaklı hasar ya da arızası olduğu belirlenen ürünler ise garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

6. Ayağın aşırı terlemesinden dolayı ayakkabı üzerinde oluşabilecek, giderilmesi mümkün olmayan lekeler üretim hatası değildir.

7. Güneş, ayakkabı üzerindeki deride renk solmasına sebep olabilir.

8. Terleyen ayaklar ve kar, derinin üzerinde tuzlanmaya neden olarak giderilmesi mümkün olmayan lekeler yapabilir.

9. Sığır derisi kullanılan ve derinin doğal görüntüsünü bozmamak amacıyla işlem yapılmayan deri kullanılan ayakkabılarda, aynı ayakkabının sağ ve sol tekinin renklerinde farklılıklar söz konusu olabilir. Bu durum derinin özelliğindedir; bir hata değildir.

10. Yürürken veya otururken ayakkabıların birbirine sürtünmesi nedeniyle tabanlar deriyi zedeleyebilir; hatta açık renk ayakkabılarda zaman zaman deriyi boyayabilir. Yürüme fizyolojisinde ayakkabıların birbirine sürtünmesi normal değildir. Bu tip alışkanlıklardan doğan yıpranma ya da boyamalar garanti kapsamı dışındadır.

11. Sürtünme, çarpma vb. sebepler üretim hatası olarak değerlendirilmez.

12. Kısa süreli de olsa kullanılmış ürünler değiştirilmez.

13. Ayakkabı kullanım talimatına uygun olarak kullanılmayan ayakkabılarda meydana gelen hasar ya da arızalar garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

 

AYAKKABI KULLANIM TALİMATI:

1.  Ayakkabınız ayağınıza uygun ölçüde olmalıdır. Ayağa küçük gelen ayakkabılar erken deformasyon ve astar yırtılması gibi sorunlara yol açar.
2. Ayakkabının emmiş olduğu ter 24 saatte buharlaşır. Bu nedenle ayakkabılarınızı 2 gün ara ile giymeniz daha uzun süre kullanım olanağı sağlar.
3. Islak ve nemli ayakkabılar, kalorifer ve güneş altında değil, oda sıcaklığında ve içine gazete doldurularak kurutulmalıdır.
4. Ayakkabı çamurlu veya kirliyken hafif nemli bir bez ile temizlenmelidir.